Świece japońskie – formacja objęcia hossy

--- reklama ---
Nie daj się oszukać funduszom inwestycyjnym! Osiągnij regularny zysk inwestując samodzielnie w akcje na rynku kapitałowym. Zobacz więcej >>


 Świece japońskie – formacja objęcia hossy

Formacja objęcia hossy powstaje w trendzie spadkowym. Na formację składa się długi biały korpus, który całkowicie zakrywa pierwszą czarną świecę. Formacja objęcie hossy jest „mocniejszą” odmianą formacji przenikania. Siła „byków” jest tak duża, że windują one ceny powyżej czarnego korpusu. 

formacja objęcia hossy

Rys. Formacja objęcia hossy.

Świeca łączona będzie więc miała wygląd młota z białym korpusem. Zgodnie z teorią idealna formacja powinna mieć mały czarny korpus objęty przez długi biały korpus.

formacja objęcia hossy 1

Rys. Formacja objęcia hossy w praktyce.

formacja objęcia hossy 2

Rys. Formacja objęcia hossy o zbliżonych długościach korpusów obu świec.

Zbliżone długości obydwu korpusów sugerują wejście rynku w horyzontalną korektę trendu spadkowego. Po dojściu cen do wykresu średniej nastąpiło pogłębienie się trendu spadkowego.

formacja objęcia hossy 3

Rys. Formacja objęcia hossy w praktyce.

Podstawą analizy technicznej jest trend., którego wykres powinien być podstawą podejmowania decyzji. W trendach spadkowych dochodzi do często do gwałtownych zmian.Dlatego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie swoich pozycji. Na wykresie pomimo początkowych wzrostów zapoczątkowanych formacją objęcia hossy, linia trendu stała się silnym oporem, dla dalszych wzrostów. Pozytywny charakter formacji zostaje zniesiony jeśli kolejne notowania zamkną się poniżej połowy białej świecy, a zejście ceny poniżej najniższego punktu białej świecy świadczy o sile trendu spadkowego. Powinna to być linia obrony inwestora zajmującego pozycję na wzrosty.