Świece japońskie – formacja objęcia bessy

--- reklama ---
Nie daj się oszukać funduszom inwestycyjnym! Osiągnij regularny zysk inwestując samodzielnie w akcje na rynku kapitałowym. Zobacz więcej >>


Świece japońskie – formacja objęcia bessy

Formacja zostaje ukształtowana, gdy w trendzie wzrostowym duży czarny korpus zakrywa całkowicie pierwszą białą świecę. Jest to „mocniejsza” wersja zasłony ciemnej chmury.

 

formacja objęcia bessy.

Rys. Formacja objęcia bessy.

Siła trendu zostaje gwałtownie załamana. W klasycznej wersji po małej białej szpulce następuje otwarcie na dużo wyższym poziomie co jest świadectwem siły trendu wzrostowego. Niestety dochodzi do gwałtownej wyprzedaży, na tyle silnej, że zamknięcie czarnej świecy następuje poniżej białego korpusu. Świeca łączona ma bardzo negatywny wygląd spadającej gwiazdy z czarnym korpusem.

formacja objęcia bessy 1

Rys. Formacja objęcia bessy w praktyce.

Na wykresie mamy dwie kolejno po sobie występujące formacje objęcia bessy. Pomimo silnego trenu wzrostowego stały się one bardzo trudną dla ” byków” linią oporu.

formacja objęcia bessy 2

Rys. Formacja objęcia bessy o zbliżonej długości obydwu świec.

Jeśli długości obydwu świec są do siebie zbliżone, można się spodziewać horyzontalnej korekty trendu wzrostowego. Jeżeli w dalszych notowaniach ceny ukształtują się powyżej połowy czarnej świecy negatywny charakter formacji zostaje zniesiony. Pokonanie najwyższego punktu czarnej świecy świadczy o sile trendu wzrostowego. Powinna to być linia obrony inwestora zajmującego pozycję na spadki.