Świece japońskie – formacja dna ostatniego objęcia

--- reklama ---
Nie daj się oszukać funduszom inwestycyjnym! Osiągnij regularny zysk inwestując samodzielnie w akcje na rynku kapitałowym. Zobacz więcej >>


Świece japońskie – formacja dna ostatniego objęcia

Formacja dna ostatniego objęcia jest identyczną formacją jak formacja objęcia bessy jednak pojawia się w trendzie spadkowym i może oznaczać odwrócenie trendu.

  dno ostatniego objęcia.  

Rys. Dno ostatniego objęcia.

Pierwsza świeca w postaci białej szpulki świadczy o niezdecydowaniu inwestorów. O tym, że trend może zostać załamany, świadczy wysokie otwarcie kolejnej świecy. Jednak siły sprzedających są na tyle duże, że ceny spadają głęboko poniżej pierwszej świecy. W większości przypadków jest to jednak ostatni zryw sprzedających, a ich siła uległa wyczerpaniu. Jeśli na kolejnych sesjach ceny zaczynają rosnąć to formację dna ostatniego objęcia należy traktować jako punkt zwrotny.

dno ostatniego objęcia.1

Rys. Formacja dna ostatniego objęcia w praktyce.

Zajęcie pozycji w oparciu o tą formację musi być bardzo ostrożne. Należy pamiętać, że znajdujemy się w silnym trendzie spadkowym i mała biała świeca może być tylko krótkim przystankiem w dalszych spadkach. W każdym przypadku linią obrony powinno być dno czarnej świecy.